pro iski tesisat tıkalı gider açma

TIKALI GİDER AÇMA

Pis su giderlerinde de boruların güzel ve sağlam olmaması sonucunda tıkanıklıklar meydana gelebilir. Buda lavabodaki pis suların kanalizasyon borularında gidişini aksattığı için oldukça önemli bir sorun olarak karşımıza çıkar. Çünkü kanalizasyona ulaşmayan pis sular geri tepilerek taşmalara yol açar.

Bu gibi sorunların yaşanmaması için düzenli bakım yapılması gerekir. Bu bakımları belli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Pro İski Tesisatşirketimiz tüm bakım ve onarım işlemlerini üstlenerek kusursuz bir hizmet vermektedir.

TIKALI GİDER NASIL AÇILIR?

Evlerimizde, ofislerimiz de , fabrikalarımız da yani suyun kullanıldığı her alan ve yapıda pimaş tesisatı olmak zorundadır.  Gider tesisatı olarak adlandırılan bu tesisatlara tıkalı gider açma işlemi yahut tıkanmış gider nasıl açılır konularını anlatmaya çalışacağız.Öncelikle bahsettiğimiz bu pis su gideri tıkanıklığı sebeplerini bilmemizde fayda vardır. Bunlardan bazıları aşağıdakiler gibidir.

  • Duş alınırken atılan yada kopan katı sabun artıkları ile beraber, olası traş olunurken vücuttan koparılan tüyler ve kıllar
  • Tuvaletlerde ki alaturka ve ya alafrangalara çocukların attığı oyuncak yahut erimesi mümkün olmayan tuvalet kağıtları veya bezler
  • Mutfaklardaki lavabolara yemek sonrası dökülen yemek artığı veya donuk yemek yağları
  • Ana kolon tesisatının meyilsiz olmasından dolayı pimaşta suyun rahat ilerleyememesi ve pisliğin dibe çöreklenmesi
  • Son olarak ta pis su giderinizin tıkanmasına sebep aslında logarınızın tıkalı olmasıdır.

Firmamız tıkalı gider açma işleminden sonra müşterimiz tarafından istenirse kameralı kontrolü de sağlanmaktadır. Cüzi bir miktar ile kamera tespitinde pis su gideri tıkanıklığı açma işleminin ne denli yapıldığı ve pis su giderinin tıkanıklığına sebep neyi olduğunu kendi gözleri ile görmesine olanak sağlıyoruz. Böylelikle kullanımlarına daha da dikkatli olmaları konusunda kendilerini uyarıyoruz.