PETEKLERİN ALTI ISINMIYOR?

Kombiniz çalışır halde iken içerisinde ki sıcak su sırasıyla peteklere aktarılmaktadır. Petekler arasında devir daim yapan sıcak su zamanla petekleriniz yani radyatörlerinizde kireçlenmelere sebebiyet vermektedir. Kireçlenen bu su zamanla peteklerinizin alt kısmında balçıklaşmaya yol açar

Peteklerin altı ısınmıyor diye şikayetinizin sebebi radyatörlerinizde bulunmaması gereken bu balçık ve kireçlenmelerdir. Sıcak su devir daim esnasında peteklerinizin kanallarında rahatça dolaşamadığından ısıtma işleminde ki performansı da bir o kadar zayıflamaktadır. Devir daim sırasında boruları yapışan bu kireç ve akabinde oluşan balçık nedeniyle peteklerin altı ısınmıyor şikayetiniz devam edecektir.  Azda olsa karşılaştığımız sorunlardan birisi de eğer sadece bir peteğinizin altı ısınmıyor ise olası havasının alınması gerekiyor olabilir. Bu konuyu da detaylıca diğer peteklerin havası nasıl alınır sayfamızda sizlerle paylaşmış bulunmaktayız.

PETEKLERİN ÜSTÜ ISINMIYOR?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere peteklerinizden yani radyatörlerinizden sıcak su devir daim yapmaktadır. Isıtma işlemi bu temel üzerinden yapılır. Fakat bazı durumlar vardır ki petekleriniz  içine hava girebilmektedir.

Kimi zaman değiştirilen bir petek vanası sonrası havasının iyi alınmamasından dolayı kimi zaman petek temizlemeden sonra bu işlemin eksik yada yanlış yapılması bu durumlara iki örnektir. Eğer peteklerin üstü ısınmıyor  ise peteklerinizin havasını almanız gerekmektedir.  Peteklerinin havasının alınması ile ilgili yapılacak olan işlem bu konu başlığı altında sitemizde detaylıca ilginize sunulmuştur. Peteklerin üstü ısınmıyor şeklinde bir şikayetiniz oluşu ise peteklerinizin havasını alarak bu şikayetinize çözüm sağlayabilirsiniz. Bu sorunun çözümü bu kadar basit bir çözümdür.

BAZI PETEKLER ISINMIYOR?

Bazı petekler ısınmıyorsa bunun ana iki sebebi vardır. Bunlardan ilki petek sayınıza göre seçilmiş olan doğru güçteki kombinizdir. Kombilerin içerisinde sirkülasyon pompası mevcuttur.  Bu pompanın görevi kombiniz çalışır durumda iken peteklerinize sıcak suyu sirküle etmektir. Eğer pompanızın gücü zayıf yahut petek sayısı veya en uzak mesafedeki peteğinizin mesafesi pompanın gücüne göre çok uzak mesafede ise bazı petekler ısınmıyor diye şikayetiniz olabilir. Sıcak su sirkülasyonunda pompanız yetersiz kaldığından son petek ya da peteklere sıcak su geçisin de su soğur.

Bir diğer sebep ise genelde denk geldiğimiz ana sorunlardan biri olan petek tesisatının balçık veya kireçlenmeden dolayı tıkanmasıdır. Çokça denk geldiğimiz u sorunun çözümü kendi başınıza yapabileceğiniz bir çözüm değildir. Pro iski tesisat olarak sizlere profesyonel ekip ve Avrupa menşeili petek temizleme makinelerimiz ile petek temizliği hizmeti vermekteyiz.

 

pro iski tesisat petek temizliği

pro iski tesisat petek temizliği